ҚР Сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатын түсіндіру: студенттердің сарапшылармен кездесуі

Қазтұтынуодағы Қарағанды университетінде 2024 жылғы 12 қыркүйекте студенттердің Қарағанды облысының сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет департаментінің превенция қызметкерлерімен және университеттің комплаенс қызметінің басшысымен кездесуі өтті.  Бұл кездесудің мақсаты Қазақстан Республикасының 2022-2026 жылдарға арналған сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясат тұжырымдамасын іске асыру бойынша жүргізіліп жатқан жұмыстарды түсіндіру болды.

Департамент қызметкерлері "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы волонтерлік" жобасы, сыбайлас жемқорлыққа қарсы әлеуметтік жарнаманың халықаралық, жастар конкурсы туралы айтып берді.

Кездесу барысында еліміздің сыбайлас жемқорлыққа қарсы стратегиясының негізгі бағыттары, сондай-ақ білім беру саласындағы сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтардың алдын алуға және алдын алуға бағытталған шаралар егжей-тегжейлі баяндалды. Студенттер сұрақтар қоюға және нақты жағдайлардың мысалдарын талқылауға мүмкіндік алды, бұл әрбір азаматтың сыбайлас жемқорлыққа қарсы күресте белсенді қатысуының маңыздылығын жақсы түсінуге ықпал етті. Ашықтық, ашықтық, сондай-ақ университетте адал және этикалық стандарттарды қамтамасыз етудегі комплаенс қызметінің рөлі мәселелеріне ерекше назар аударылды.

Бұл кездесулер сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл, парасатты қарым-қатынастарды қалыптастыру және адамгершілік құндылықтарды нығайту, сондай-ақ студенттердің сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл мәдениетін қалыптастыру және олардың сыбайлас жемқорлыққа қарсы саясатты іске асыру процесіне тартылуы бойынша мемлекеттің қабылдап жатқан шаралары бөлігінде студенттердің білімін тереңдетуге және түсінуге ықпал етеді.