Академиялық жолдың басталуы: Білім күні 2024.

2024 жылдың 2 қыркүйегінде Қазтұтынуодағы Қарағанды университетінің Студенттер мәдениет сарайында Білім күніне арналған салтанатты іс-шара өтті - Жаңа студенттерге арналған академиялық жолдың символдық басталуы.

Бұл күн білімнің, шығармашылықтың және шабыттың нағыз мерекесі болды. Бұл іс-шараның ерекше атмосферасы креативті бастаманың арқасында құрылды: бірінші курс студенттері бірден парталарға бармады, олар үшін мерекелік бағдарлама дайындалды.

Университет алаңында бірінші курс студенттері жиналып, олар үшін Қарағандылық шоу-мен – Абрар Айтметов интерактивті танысу өткізді. Үш факультеттің еріктілері командалық рухты қалыптастыруға және қатысушыларды позитивті энергиямен қуаттандыруға көмектесетін бағыттаушы болды.

Ұйымдастырылған ойындар тек тапқырлық пен логикалық ойлауды ғана емес, сонымен бірге командада жұмыс істей білуді де қажет етті, бұл студенттердің бір-бірін қолдай отырып, бірге оқу жолында қалай қозғалатындығының символына айналды.

Интерактивті сегмент аяқталғаннан кейін барлығы салтанатты бөлімді жалғастыру үшін студенттердің мәдениет сарайына бет алды. Ресми рәсім профессорлық-оқытушылық құрамның, университет басшылығының қатысуымен өтті, бұл сәттің маңыздылығын атап өтті. Ректор Ерқара Балқараұлы Аймағамбетов студенттерге білім берудің орасан зор маңыздылығы мен олардың өміріндегі университеттің рөлін еске салып, акт дәрісімен және шын жүректен құттықтау сөз сөйледі.

Бірінші курс студентінің құттықтау сөзі дәстүрге айналып, дене шынықтыру және спорт менеджменті білім беру бағдарламасының мемлекеттік грантының иегері Никита Абрахманов құттықтау сөзімен өз қатарластарына сәттілік тіледі.

Салтанатты бөлім студенттердің мәдениет сарайының белсенділері ұйымдастырған концерттік бағдарламамен сұйылтылды. Гусырева Тамирис орындаған университеттің Әнұраны жарқын соңғы аккорд болды. Іс-шараның белсенділері мен қатысушылары қолдау тобына айналды. Соңында университет туын көтеріп, студенттер өздерінің туған ЖОО-на деген сүйіспеншіліктері мен адалдықтарын көрсетті.

Іс-шара аяқталғаннан кейін бірінші курс студенттері ішкі тәртіп Ережелерімен танысу үшін өз факультеттерінің декандарымен кездесуге барды.

Бұл күн оқу жылының басы ғана емес, бірінші курс студенттерінің өміріндегі маңызды кезең болды.